Як медіа працювати в час карантину: пояснення Нацради

Вчора, 27 березня Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення  роз’яснила як мають діяти мовники, яким в період карантину необхідно змінити програмну концепцію. З проханням про таке роз’яснення Національна асоціація медіа зверталась до регулятора на початку цього тижня.  

У зв’язку з поширення в Україні коронавірусної хвороби  COVID-19 та запровадження обмежувальних  протиепідемічних  заходів, значно зросла суспільна роль телебачення і радіо як безоплатних джерел інформації, доступних аудиторії  без порушення умов самоізоляції. Ситуація потребує від мовників оперативної реакції на зміну потреб аудиторії.  У відповідь на ці виклики медіа потребують можливості змінювати  програмну концепцію значно швидше, ніж за звичайних умов та ніж це можливо з дотриманням вимог  чинного законодавства.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, оперативно проаналізувавши ситуацію, в якій опинилися мовники, запропонувала рішення, яке має мінімізувати негативні наслідки для мовників і разом з тим забезпечить дотримання інтересів держави і суспільства. У офіційному повідомлені Національна рада пояснила, що  у випадку коли з огляду на карантинні заходи немає реальної можливості виконувати умови ліцензії, мовники можуть повідомити листом про зміни до програмної концепції із зазначенням їх причин та підтвердженнями викладених у такому зверненні обставин. Регулятор буде враховувати ці листи під час підготовки відповідних рішень.

 «Таке пояснення Національної ради дуже на часі. Багато мовників зараз мають вносити зміни до програмної концепції у зв’язку з ситуацією, що склалася, та питали і в нас поради, як це  зробити оперативно. Дуже важливо, що регулятор шукає та пропонує рішення проблем, з якими стикаються мовники. Зі свого боку, ми готові допомогти всім учасникам Асоціації, які цього потребують, підготувати повідомлення про тимчасові зміни в програмну концепцію із належною аргументацією», –  коментує позицію Нацради виконавча директорка Асоціації Катерина М’яснікова.

Учасники Національної асоціації медіа мають можливість звернутися до Правового центру НАМ із запитом допомогти у підготовці відповідного листа до Національної ради.