Заява Радіокомітету щодо конкурсу на управління УМХ

Радіокомітет, що представляє провідні радіокомпанії України,  висловлює стурбованість публічною недовірою до конкурсу на управління Українським медіахолдингом (УМХ), що проводиться Агентством з розшуку та менеджменту активів, та закликає Агентство невідкладно  надати вичерпні пояснення щодо всіх зауважень із дотримання процедури оголошення конкурсу, що були висловлені публічно, або скасувати конкурс та оголосити його повторно після усунення порушень.

Український медіахолдинг є однією з найбільших  радіокомпаній  країни, постійними слухачами  радіостанції якої є близько 17% української аудиторії. Саме тому вплив на управління УМХ, стратегію його розвитку та програмну політику, водночас є впливом на український  ринок радіо в цілому. Будь-яка дестабілізація роботи компанії та публічна турбулентність навколо її діяльності також може стати чинником нестабільності на ринку та мати негативний вплив на важливі процеси для індустрії.

Зауваження, висловленні менеджментом компанії УМХ та потенційними учасниками конкурсу, допоки вони не отримали публічного пояснення та неспростовані, підвищують  недовіру до конкурсних процедур та дій Агентства з розшуку та менеджменту активів у цілому. Також вони збільшують ризик несприйняття та подальшого оскарження результатів конкурсу, і як наслідок -  порушення нормального порядку роботи компанії. Прозорість, відкритість та підзвітність конкурсу – обов'язкові для збереження активів компанії та стабільності на ринку радіо.