Телекомпанія Канал 402 з Івано-Франківська завдяки юристам НАМ виграла суд проти податкової

stub

Суд визнав протиправною відмову Головного управління ДПС в Івано-Франківській області у реєстрації платником єдиного податку телерадіокомпанії «Канал 402» та зобов’язав зареєструвати ТРК таким платником. Позицію івано-франківського телеканалу у суді відстоювала керівниця Правового центру НАМ Тетяна Фоміна.

Нагадаємо, у березні 2020 року товариство з обмеженою відповідальністю «Івано-Франківська телерадіокомпанія «Канал-402» звернулося до ГУ ДПС в Івано-Франківської області із заявою про перехід на спрощену систему оподаткування з 01 квітня 2020 року. Однак ГУ ДПС відмовило каналу в реєстрації як платника єдиного податку. Аргументували відмову тим, що компанія здійснює діяльність з надання телекомунікаційних послуг.

Івано-Франківський окружний адміністративний суд не погодився із цим аргументом та у своєму рішенні вказав, що ТРК здійснює мовлення на підставі ліцензії Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, а не діяльність оператора телекомунікацій. Технічне обслуговування та експлуатація власних телекомунікаційних телемереж, що здійснюється на підставі ліцензії на мовлення, є діяльністю з мовлення, а не діяльністю з надання телекомунікаційних послуг.

Ця перемога - показовий приклад для інших регіональних медіакомпаній, як можна ефективно відстоювати свої права у судді. Якщо у ваших компаній виникли подібні проблеми – звертайтеся за допомогою та юридичними консультаціями до Правового центру НАМ.

Пресцентр НАМ