Рекомендації НАМ щодо підтримки локального медіапродукту для мешканців ТОТ

stub

12 березня 2021 року Національна асоціація медіа спільно з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України провели онлайн-дискусію «Підтримка локального медіапродукту для мешканців тимчасово окупованих територій та прилеглих регіонів».

Зважаючи на те, що мовники Донецької та Луганської областей потребують додаткових інформаційних та фінансових ресурсів, аби забезпечити якісною інформацією регіони Сходу та протидіяти інформаційному впливу держави-агресора на ТОТ, учасники дискусії розробили спеціальні Рекомендації, які можна завантажити ТУТ.

Зокрема, у цих рекомендаціях йдеться про підтримку локальних українських мовників Донецької та Луганської областей, адже відсутність матеріально-технічної та фінансової допомоги може призвести до припинення їхньої діяльності. Також учасники дискусії підтримали Мінреінтеграції щодо закупівель послуг з виготовлення та поширення тематичного місцевого контенту у локальних мовників як інструменту розвитку інформаційного простору регіону та водночас підтримки локальних телерадіоорганізацій. Учасники дискусії запропонували  узяти до уваги озвучений під час обговорення проєкт умов тендерних закупівель на виготовлення та поширення тематичного місцевого контенту та рекомендували його імплементувати в тендерні процедури.

Окрім того, у Рекомендаціях учасники дискусії зазначили, що мають намір підтримати ініціативу Комітету Верховної Ради України з гуманітарної та інформаційної політики щодо збільшення обсягів коштів, передбачених Державним бюджетом України на закупівлю локального контенту та підтримку місцевих телерадіокомпаній Донецької та Луганської областей (бюджетна програма 3901080). Та рекомендували Мінреінтеграції та іншим органам державної влади розробити Державну програму підтримки та розвитку інформаційного простору ТОТ та прилеглих регіонів.

Національна асоціація медіа вже довесла ці рекомендації до відома Мінреінтеграції та Комітету Верховної Ради України з гуманітарної та інформаційної політики. З офіційним листом можна ознайомитися ТУТ.

 

Пресслужба НАМ