Новий конкурс від «Лабораторії форматів» НАМ – радіошоу «5 чому»

stub

Мислити критично та реально оцінювати дійсність – це те, чого потрібно вчитися українцям. Український інфопростір заполонили фейки, маніпуляції та напівправди настільки високого ґатунку, що розрізнити правду від брехні з кожним днем стає ще важче. Пандемія, локдаун і страх за власне життя посилили потребу в перевіреній інформації, адже багато інформаційних спекулянтів заради більших переглядів продукують тонни неперевіреної, часто маніпулятивної, інформації під яскравими клікабельними заголовками. Єдина мета такої інформації –  ще більше залякати, щоб легше було маніпулювати.

Критичне мислення – це те, чому можна навчити. У цьому впевнена команда «Лабораторії форматів» Національної асоціації медіа. Саме тому вони створили новий формат «5 чому» для радіостанцій, мета якого показати, як можна розрізнити чутки, плітки та нісенітниці від правдивої інформації. А головне – зрозуміти, де витоки страхів, які підживлюють фейки та стереотипне мислення.

Недостатнє розуміння ситуації та неповна інформація породжує багато хибних здогадок, перекручувань та ірраціональних страхів. Людині достатньо поставити собі 5 «чому», щоб розібратися в тому, чому вона робить неправильні висновки.

«5 чому» – це розважально-пізнавальні радіопрограми про те, як критично мислити, аналізувати свої страхи, ставити правильні запитання, перевіряти інформацію і не вірити на слово.

Під час програми ведучий, запрошена місцева зірка, експерт та психолог  обговорюватимуть страхи, які виникають у суспільстві, шукатимуть за допомогою 5 «чому» істинні витоки цих побоювань та розбиратимуть, які фейки вони породжують. Психолог проаналізує, чому такі страхи виникають, а експерт із заявленої у програмі теми дасть оцінку ситуації. Зрештою усі присутні в студії разом із слухачами зрозуміють природу страхів та тривожності, які породжують неперевірену інформацію, фейки та міфи, і чому важливо не давати їм затуманювати свій розум та критично мислити.

НАМ надасть регіональним радіокомпаніям 5 грантів по 40 тисяч грн на виготовлення 10 повноцінних програм (хронометраж кожної - 20 хвилин), які виходитимуть в ефір раз на тиждень.

Креативна команда «Лабораторії форматів» проведе низку навчальних тренінгів, під час яких учасники детально розберуть, як готувати матеріали, шукати запрошених гостей, писати сценарії та створювати програми.

Орієнтовно програми «5 чому» повинні з’явитися в ефірах радіостанцій наприкінці грудня 2021 року і до середини лютого 2022 року.

Проєкт реалізується за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety».

Компанії, які хочуть взяти участь у конкурсі, мають ознайомитися з форматом  і до  10 вересня  2021 року надіслати на електронну адресу  ftt.fvn@gmail.com пакет скан-копій документів, з підписом та печаткою, що має містити:

  • Заповнену заявку
  • Бюджет на виробництво програм (в довільній формі).
  • Мотиваційний лист (у довільний формі).

Заявки будуть оцінені проєктною командою до 15  вересня 2021 року на основі наступних критеріїв:

  • Наявність відповідної мотивації - 20%
  • Наявність необхідної команди та ресурсів - 20%
  • Обґрунтованість бюджету – 20%
  • Наявність релевантного досвіду – 20%
  • Причетність до мережі членів НАМ – 20%

Зверніть увагу, що заявки від телерадіокомпаній з неповним комплектом документів до участі в конкурсі не допускатимуться.

Контактна особа:

Керівник департаменту виробництва та контенту НАМ

Віталій Федорчук

+380 67 501 20 10

ftt.fvn@gmail.com

 

Пресцентр НАМ