«Чорний Козак»: чи може бути успішною прем’єра на регіональних екранах?

stub

Прем’єра фільму «Чорний Козак» пройшла на екранах 18 регіональних телеканалів, а також, завдяки ініціативі департаменту культури Івано-Франківська, стрічку показали на відкритому майданчику в рамках франківського фестивалю мистецтв «Мелодія парків». Десятки тисяч глядачів із різних куточків України мали можливість подивитися цікавий оригінальний фільм за мотивами казки Сашка Лірника «Казки про Чорного Козака, вдову Ганну Шуличку та страшне закляття». Подія зовсім непересічна, адже це вперше прем’єра українського фільму відбулася на регіональних каналах.

«Чорний Козак» - це фільм про самобутність українського народу, з його неповторним фольклором, унікальними традиціями, магією, забобонами та містикою. Цей фільм – захоплива історія хлопчика, на якого за зраду перед побратимами отаман-характерник наклав страшне закляття, перетворивши на Чорного Козака. У той же час, це історія про любов, прийняття, героїзм та самопожертву.

Ідея наповнити регіональні ефіри якісним українським контентом належить «Контент Фонду» Національної асоціація медіа. «Основна ціль асоціації – це підтримка наших учасників. Щоб урізноманітнити їхні ефіри, ми домовилися з виробниками українського кіно про показ на регіональних телеканалах якісного продукту – фільму «Чорний Козак». Ще одна ціль - підтримати наших військових. Саме тому усі компанії-учасниці НАМ під час показу фільму запускали рухомий  рядок із реквізитами фонду, який займається підтримкою та реабілітацією українських військових», - розповідає керівник «Контент Фонду» НАМ Віталій Федорчук.

Режисер фільму «Чорний Козак» Владислав Чабанюк зазначив, що показати фільм на регіональних екранах було гарною ідеєю, щоб збільшити аудиторію фільму. Українські глядачі просто повинні були побачити фільм, адже у нього було вкладено чимало сил, натхнення і коштів. Як розповів нам Сашко Лірник, автор казки про «Чорного Козака» та сценарист фільму, часом уже опускалися руки, адже фільм знімали протягом десяти років. Однак команді вистачило ентузіазму та терпіння, щоб зняти дійсно хороший український фільм.

Символічно у День Прапора України, 23 серпня 2020 року, на екранах телеканалів відбувся показ фільму «Чорний Козак». «Контент Фонд» отримав чимало схвальних відгуків від регіональних телеканалів, глядачам яких дуже сподобався фільм. До того ж, кілька каналів виявило ініціативу ще раз показати фільм на День захисника України. До показу фільму долучилися телерадіокомпанія «ВЕЖА» (Івано-Франківськ), телеканал «ВІТА» (Вінниця), телерадіокомпанія НТК «Коломия» (Коломия), TV-4 (Тернопіль), ПТРК - Павлоградська телерадіокомпанія (Павлоград), «9 канал» (Дніпро), МТРК «Чернівці» (Чернівці), телеканал «Рівне 1» (Рівне), «Відкритий» (Дніпро), телеканал Simon (Харків), «Новий Чернігів» (Чернігів), РАІ (Бурштин), «Град» (Одеса), D1 (Дніпро), «27 канал» (Дніпро), ТРК «Миг» (Южне), Центр естетичного виховання (Ізмаїл), телеканал «С-Плюс» (Слов’янськ).

Ірина Турченко з телеканалу «Відкритий» (Дніпро) розповіла про свої враження від фільму та мотивацію взяти його в ефір: «Усій нашій команді фільм сподобався, дивилися з великим інтересом. Нашим мотивом показу були розвиток і підтримка українського кіно».

Наталя Поспеловська, програмна директорка телеканалу «ВІТА» (Вінниця): «Головним мотивом, що підштовхнув нас взяти цей фільм в ротацію, став його етнічний характер. Такого контенту дуже мало на ринку. Також ми були вражені тим, що всі кошти від показу пішли на підтримку та реабілітацію захисників України. Сам фільм перевершив наші очікування. Ми думали, що кінострічка, знята з мінімальним бюджетом, буде виглядати бідно. Але помилилися. Яскраво, барвисто, душевно і тепло. Гумор, народність, елементи казки і реальності - все дуже гармонійно переплелося у фільмі. Картина цільна, звук класний, монтаж живий, відсутні кліше. Правдиві емоції, справжні люди в кадрі, захопливий  сюжет і наша українська містика. Кілька затягнутих сцен у фіналі не зіпсували загального сприйняття. Наші глядачі телефонували, дякували за показ. Питали, чи буде повтор. Велика вдячність «Контент Фонду» НАМ за надану можливість, оперативну організацію погоджень авторських прав».

Перший показ українського оригінального фільму «Чорний  Козак» на регіональних екранах – це як екзамен на профпридатність. А ще – це хороша можливість збільшити охоплення глядачів, спраглих до українського кіно.

Пресцентр НАМ