«Честь Професії» 2020: про онлайн-церемонію, карантинні виклики та екополітику

stub

Цьогорічна церемонія конкурсу «Честь професії» пройшла у новому форматі. Про те, як вдалося організувати масштабний конкурс в онлайні і частково офлайні, про зміни, які залишаться надалі, та екополітику ми поговорили з керівницею проєктів НАМ Наталією Терес.

 

  • Наталко, цього року вперше ХІ церемонія конкурсу «Честь професії» пройшла онлайн. Розкажи, будь ласка, як вдалося організувати конкурс?

Цьогоріч на конкурсі «Честь Професії» чимало нововведень: новий сайт, нова айдентика, нові номінації, нові критерії, збільшена кількість учасників Відбіркової комісії, онлайн-трансляція церемонії. Також ми готуємо новий формат телепродукту – документальний фільм, який зовсім скоро зможуть переглянути усі охочі.

Пандемія та переформатування церемонії в онлайн-формат – були викликом для нас, адже це перший такий масштабний захід, який нам довелося переносити в онлайн. 

Ми до останнього сподівалися на послаблення карантинних норм та можливість провести церемонію в офлайні у її повноцінному та традиційному форматі. В нас було декілька варіантів проведення церемонії, залежно від можливих постанов уряду: звичайна велика церемонія із гостями та учасниками (близько 300 осіб), церемонія із гостями до 100 осіб, а також проведення онлайн-церемонії. Оскільки відтягувати було нікуди, ми обрали дату, погодили формат та взялися за проведення онлайн-церемонії у YouTube для гостей, але з залученням фіналістів до зйомки офлайн. 

Звичайно, фіналістів, яких по 5 осіб  залучали на зйомку, ми заздалегідь попередили про температурний контроль, важливість присутності у масках та дотримання соціальної дистанції. Фіналістів, які не змогли долучитися до зйомки офлайн, ми запрошували у Zoom, щоб вони також були присутніми. 

Ось саме ця офлайн-зйомка нагородження фіналістів у поєднанні із конференцією у Zoom, транслювалася на YouTube для гостей, учасників та експертів конкурсу. Переглянути її можна тут: https://bit.ly/3j8YSrE

 

  • Які труднощі виникали в організації церемонії? Що вдалося?

Звісно, без труднощів не обійшлося. Можливо, на це вплинув той факт, що ми вперше робили церемонію в такому форматі. Вирішення труднощів - це ріст, і тепер ми не допустимо тих технічних помилок, які в нас виникли.

Приємно усвідомлювати, що навіть у такий складний для світу час, нам вдалося додати святкового настрою фіналістам.

Наша команда дуже старалася, щоб гості, які не змогли потрапити на церемонію, мали відчуття присутності та причетності, фіналісти — пережили декілька довгих секунд хвилювання перед оголошенням імені переможця в номінації, а переможці — отримати стелу та оголосити промову.

І це, як нам здається, вдалося!

 

  • Які заходи безпеки організатори конкурсу передбачили для фіналістів?

На локації, куди були запрошені фіналісти конкурсу цього року для зйомки, проводили температурний скринінг, а також у вільному доступі були засоби дезінфекції та захисні маски. Ми намагалися стежити за дотриманням соціальної дистанції.

Команда проєкту також пройшла попередній температурний скринінг та мала антисептичні засоби і маски.

 

  • Чи виправдали онлайн-трансляція і офлайн для фіналістів сподівання організаторів?

Можна сказати, що так, але є куди розвиватися, як самому конкурсу, так і онлайн-трансляції. Ми плануємо зустрічі із Наглядовою радою, фіналістами та журі задля покращення конкурсу і самої онлайн-трансляції в майбутньому. Зустрінемось наступного року та порівняємо.

 

  • Чи плануєте у подальшому залишити оголошення шорт-листа онлайн?

Так! Навіть якщо ми вже матимемо змогу проводити звичну церемонію нагородження переможців без обмежень, ми все одно б залишили онлайн-формат. Це дуже зручно для наших фіналістів, експертів і гостей, які не мають змоги фізично бути присутніми на церемонії. Нам здається, що потрібно об’єднувати офлайн та онлайн і зробити для конкурсу новий крутий формат.

 

  • «Честь професії» це конкурс не лише про екологічне мислення, а й екологічне ставлення до середовища. Розкажи, будь ласка, як вдалося провести конкурс з ноткою «еко».

Не тільки конкурс, адже організатор конкурсу — Національна асоціація медіа — має екополітику, яка стала нормою існування організації та внесла в життя кожного із нас нові звички. І проєкти НАМ – не виняток.

На заході ми замінили паперово-пластикові стаканчики на стаканчики із кукурудзяного крохмалю, який розкладається, також використовували скляний посуд. Мали чудових партнерів Yes Straws, які додали до наших напоїв соломинки із жита та очерету. Поставили на локацію сортувальні баки та виготовили захисні багаторазові маски для наших фіналістів і команди. 

 

Загальнонаціональний Конкурс професійної журналістики «Честь Професії 2020» виконується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Медійна програма в Україні», що реалізується міжнародною організацією Internews. Ця програма зміцнює українські медіа та розширює доступ до якісної інформації. А також за підтримки Посольства Швеції.

Організатор - Національна асоціація медіа.

Більше інформації щодо участі у конкурсі можна знайти на офіційному сайті. Слідкуйте за новинами на офіційній сторінці у Facebook.