Як школа UMES адаптувалася до карантину?

Карантин для школи UMES виявився випробуванням і, водночас, відкрив чимало можливостей. Два курси, які збиралися проводити весною, через карантинні заходи ми перенесли на літо. Однак, школа швидко адаптувалася до нових викликів часу і потреб наших учасників, тому запустила цілу серію успішних вебінарів та майстер-класів. Про нові інструменти онлайн-навчання, про зміни в курсах та про те, як безпечно вчитися на адаптивному карантині, ми поговорили з директоркою школи UMES та виконавчою директоркою НАМ Катериною М’ясніковою.

 

Як  UMES пережив перші місяці карантину?

Коли почався карантин, ми були змушені відмінити усі традиційні курси, які мають аудиторний елемент, під час яких учасники приїжджають у Київ із різних регіонів. Ми перенесли нашу школу «Медіаменеджменту» та «Школу програмних директорів» до того часу, коли матимемо змогу зустрітися в аудиторії. Натомість школа почала активно проводити вебінари – як безкоштовні (для прикладу, вебінар із питань управління командою під час кризи для учасників асоціації), так і платні. Ми провели серію семінарів із диджиталу - «SMM для медійних проєктів», «Як подружити медіа та Instagram?» та майстер-клас «Створюємо піар-план». І можемо сказати, що це значно розширило аудиторію і наші нові інструменти. У нас виникло розуміння, як ефективно проводити подібні онлайн-івенти.

 

Чи оновилися зміст і форма курсів, враховуючи нові карантинні реалії?

Безсумнівно, оновилися. Наприклад, для курсу «Медіаменеджмент» ми окремо обговорювали з командою тренерів те, що програма має містити більше елементів антикризового менеджменту. Якщо раніше ми говорили, що наш курс спрямований на трансформацію, але трансформацію у стабільних умовах, щоб медіаменеджери мали достатньо навичок зробити певний перехід від традиційної платформи радіо чи телебачення до мультимедійної. То нинішній курс відрізнятиметься тим, що буде про управління і трансформацію під час кризи або після кризи, бо COVID-19 значно позначився на креативних індустріях, на медіа зокрема. Саме тому курс буде змінений і більше відповідатиме потребам наших учасників.

 

Чи будуть вебінари та майстер-класи  надалі проходити онлайн?

Ми будемо продовжувати проводити курси, вебінари, майстер-класи онлайн. Ми бачимо, що в учасників, у яких зовсім нема часу,  такий формат навчання є найбільш затребуваним. Також ми плануємо після закінчення карантину, повноцінно відновити наші офлайн-івенти, середньострокові школи, короткі майстер-класи, одноденні та дводенні семінари. Щойно матимемо змогу, обов’язково повернемося до них.

 

UMES на адаптивному карантині: які очікування і страхи учасників курсів офлайн? Як вдалося організувати навчання, не порушуючи норм карантину?

Для нас безпека наших учасників і тренерів дуже важлива, тому ми ретельно підготували приміщення до карантину – додали дезінфектори, розмістили столи на безпечній відстані один від одного, забезпечили учасників масками. Ми намагаємося проводити менше контактних завдань, щоб наші учасники обов’язково зберігали соціальну дистанцію. Для тих, хто ще не може подорожувати, або просто не хоче зараз їхати в Київ, ми надаємо можливість брати участь у заняттях в режимі онлайн. І це теж є ефективним вирішенням проблеми: не втрачається залученість, і учасники мають можливість почуватися максимально захищеними.

Пресцентр НАМ