Приєднатися до НАМ
Вхід для користувачів Логін Пароль Реєстрація Увійти

 

Новини центрів

Новини центрівПравова підтримка → Рада заборонила рекламу сигарет


29.9.2011 16:41

Рада заборонила рекламу сигарет

Верховна Рада ввела заборону реклами тютюнових виробів.

За ухвалення в цілому законопроекту № 5164 проголосували 332 депутати при мінімально необхідних 226.

Відповідні зміни парламент вніс до законів "Про рекламу" та "Про заходи щодо запобігання та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення".

Рада встановила, що реклама тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби, забороняється: на радіо та телебаченні; в наукових, громадсько-політичних, літературно-художніх виданнях, виданнях для організації дозвілля та відпочинку, спорту і у всіх інших друкованих засобах масової інформації; на транспорті.

При цьому парламент визначив, що винятком є ​​спеціалізовані виставкові заходи тютюнових виробів за умови допуску на них тільки працівників підприємств, які мають ліцензію на оптову торгівлю тютюном або виробництво тютюнових виробів.

Крім того, забороняється така реклама в місцях проведення масових заходів політичного, освітнього, релігійного, спортивного характеру та розважальних заходів, призначених для неповнолітніх.

При цьому Рада не підтримала поправку до законопроекту, якою пропонувалося заборонити спонсорство теле-, радіопередач, театрально-концертних, оздоровчих, спортивних та інших заходів з використанням знаків для товарів і послуг, під якими випускаються тютюнові вироби, а також з використанням імені, найменування виробника , імпортера, оптового продавця тютюнових виробів.

Закон набирає чинності через півроку з дня його опублікування.

Чинний закон "Про рекламу" повністю не забороняє рекламування тютюнових виробів, хоча і припускає обмеження такої реклами.

Ініціаторами законопроекту є депутати Ради Юрій Мірошниченко, Нестор Шуфрич, Ганна Герман, Владислав Лук'янов, Тетяна Бахтеєва, Олена Бондаренко (усі - ПР), Олег Ляшко, Андрій Шевченко, Євген Суслов, Дмитро Ветвицький (всі - БЮТ), Леся Оробець, Владислав Каськів , Андрій Парубій (всі - НУНС), Олександр Голуб та Євген Царьков (обидва - КПУ).

Як повідомляло агентство, заборона реклами алкогольних напоїв і тютюнових виробів засобами зовнішньої реклами, а також реклами алкогольних напоїв на телебаченні набула чинності з 1 січня 2009 року.

www.un.ua

Повернутися до розділу

 

Блог НАМ

Катерина М'ясникова
Катерина М'ясникова
Фіналізуючі чисельні коментарі щодо Міністерства інформації, які дала сь
Переглядів: 13760  Коментарів: 0
Ольга Большакова