Приєднатися до НАМ
Вхід для користувачів Логін Пароль Реєстрація Увійти

 

Новини центрів

Новини центрівНавчальні програми → Передвиборча підготовка ЗМІ


11.11.2012 02:23

Передвиборча підготовка ЗМІ

Інформуючи широку громадськість про перебіг виборчих кампаній, медіа не завжди проінформовані про аспекти власної діяльності в юридичній, етичній та інших площинах.

Протягом останніх кілька місяців навчальний центр Незалежної асоціації телерадіомовників спільно з  Інтерньюз-Україна реалізує серію регіональних тренінгів Ради Європи про планування та висвітлення виборчої кампанії серед радіостанцій.

Організатори сподіваються, що в результаті навчання радіослухачі регіональних радіо отримають більш якісний контент про перебіг виборчого процесу, а радіостанції зможуть краще відстоювати право на мовлення без цензури, покращити проникнення в цільову аудиторію та підсилити свої фінансові ресурси.

Навчальні заходи пройшли у Сімферополі, Івано-Франківську, Львові, Києві та Харкові.  

Під час семінарів учасники обговорювали журналістські норми та стандарти, редакторську політику, інформаційні програми та використання наявних ресурсів. Тематика охопила міжнародні стандарти свободи преси, етичні питання, фінансові питання, журналістські ресурси, мовлення приватних радіостанцій, доступ до кандидатів та інформації, залучення аудиторії (зокрема молоді, що голосує вперше), виборчі радіопрограми та жанри,  використання нових медіа та конвергентні проекти.
 


Організатор тренінгів, керівник навчального центру НАМ, Ірина Вуйцик: «Під час передвиборчого процесу засоби масової інформації потребують фахової підготовки для того, щоб уникнути негативних ситуацій, пов’язаних з різними аспектами їх діяльності. Дана освітня програма орієнтована на навчання менеджменту та редакторів радіостанцій, але як показав досвід, ця тематика виявилась цікавою і для телебачення. Ми дякуємо Раді Європи за ідею та підтримку у проведенні передвиборчих семінарів».

.
Ірина Вуйцик

З українськими ЗМІ працювала команда тренерів з Франції: Домінік Т’єрі - консультант з розвитку медіа у Східній Європі, на Балканах та Північній Африці, із двадцятирічним досвідом роботи міжнародним кореспондентом; Жан-Марі Коат - тренер, журналіст з багаторічним досвідом роботи на радіо Франс-Інтернасьйональ, засновник консультаційної фірми Chaski Communications; експерт з України - Павло Новіков, тренер Інтерньюз-Україна, журналіст, головний режисер і куратор служби новин Нового каналу (2006-2011), кореспондент ВВС-Russian в Україні (2006-2011).

Тренери намагались максимально врахувати українські передвиборчі реалії і сконцентруватися на практичній частині занять.

Французький тренер Жан-Марі Коат: «Понад усе, наша зустріч, дала змогу журналістам, попри високу завантаженість в період виборчої кампанії, обміркувати більшість аспектів, пов’язаних із виборами. Серед іншого, хотілося донести етичні практичні моменти, що стосуються свободи преси, а також міжнародні стандарти журналістики, зокрема, позицію Ради Європи. Як планувалося, другий день кожного з тренінгів був присвячений дизайну та інноваціям щодо відповідних радіо- та телепрограм, спрямованих на молодого виборця. Також, я схвалюю гостьові виступи представників неурядових організацій, задіяних у виборчому процесі – КВУ та руху «Чесно». Їхня інформація була невід’ємною для нашої роботи».
 

Жан-Марі Коат

За результатами проведення семінару був підготований «Посібник з питань виборчого процесу для журналістів та керівників ЗМІ». Документ містить рекомендації та практичні інструменти для висвітлення майбутніх виборів. Бажаючі можуть завантажити посібник на сайті Незалежної асоціації телерадіомовників за посиланням  http://www.nam.org.ua/files/UKRAINE_Election_Handbook.pdf

Учасник тренінгу, Микола Пасько, директор «Радіо Нова», м. Нововолинськ:
«Я зрозумів, що в цілому  загальні принципи української журналістики не відрізняються  від європейських, але на питання французького колеги, коли в Україні запрацюють стандарти європейської журналістики, довелось відповісти, що це станеться лише тоді, коли  в Україні запрацюють європейські культурні стандарти».

Учасник тренінгу, Ірина Гурська, головний редактор Львівського радіо, м. Львів:
«Опрацьована на семінарі рубрика "Портрет виборця"  весь цей час допомагає нам розповідати про підготовку виборів, водночас уникаючи нав’язаних політтехнологами схем і подій».   
 


Учасники тренінгів у Львові

Виборчий семінар у Києві


Сімферополь 


Івано-Франківськ
 
 
 

Повернутися до розділу

 

Блог НАМ

Наталя Беднарська
Наталя Беднарська
Проработав более 10 лет в медиа, я лично сталкивалась с нехваткой решени
Переглядів: 7285  Коментарів: 0
Віталій Гордузенко
Віталій Гордузенко
В продовження актуальної теми: «Проведення дослідження власними си
Переглядів: 23798  Коментарів: 0