Приєднатися до НАМ
Вхід для користувачів Логін Пароль Реєстрація Увійти

 

Новини центрів

Новини центрівАдвокація та лобіювання → Ъ: Чотири українських тижневики припинили співпрацю з TNS Україна


27.6.2012 15:19

Ъ: Чотири українських тижневики припинили співпрацю з TNS Україна

На ринку преси розгорається скандал. Вчора відразу чотири ділових тижневики - Бізнес, Ділова столиця, Власть денег і Контракти - заявили, що відмовляються від послуг компанії TNS Україна, на підставі даних якої здійснюється продаж реклами, пише газета КоммерсантЪ у статті Діловий спір.

КоммерсантЪ пише, що видання виступили проти присутності журналів Корреспондент, Фокус і Комментарии у дослідженні як ділових ЗМІ. Видавничі будинки Бліц-Інформ, Картель та Галицькі контракти повідомили, що припиняють співпрацю з дослідницькою компанією TNS Україна. Їхні видання Бізнес, Ділова столиця, Власть денег і Контракти більше не будуть брати участь у маркетингових дослідженнях MMI України та PMI Regions, які проводить TNS Україна.

Як пише газета, видавці вважають, що дослідження не відображає реальний рейтинг видань. Причиною їхнього невдоволення стало те, що Український Медіа Холдинг (УМХ) на початку року перевів свої журнали Корреспондент та Фокус із групи видань загального змісту у групу ділових відповідно до єдиного галузевого класифікатора друкованих ЗМІ. У 2009 році аналогічним чином вчинив журнал Коментарі.

Видання нагадує, що класифікатор друкованих ЗМІ розроблений Українською асоціацією видавців періодичної преси (УАВПП) і використовується у дослідженнях TNS. Видавці-члени УАВПП (близько 90% ринку друкованих ЗМІ) самостійно визначають групу, до якої належить їхнє видання. У TNS України від коментарів відмовилися, пообіцявши надати їх у вівторок. А гендиректор УАВПП Олексій Погорєлов заявив, що претензій до класифікатора бути не повинно, оскільки організація не відносить видання до якої-небудь групи: "Ринок сам себе класифікує, адже чітких критеріїв насправді немає".

У Бліц-Інформ, Картелі і Галицьких контрактах заявили, що, згідно з класифікатором видань УАВПП, до ділових належать видання, "що містять більше 50% матеріалів на економічну тематику, або ж інші матеріали, подача яких здійснюється через призму вищезгаданої тематики".

КоммерсантЪ зазначає, що директор з маркетингу UMH Publishing (входить до УМХ) Наталія Бойко заперечила, що Корреспондент і Фокус орієнтовані на ділову аудиторію, а тому їх і віднесли до групи ділових видань. "Єдиного стандарту ділового видання не існує, і лише видавець може приймати рішення про те, як його класифікувати. Остаточне рішення про те, наскільки видання відповідає цим вимогам, приймає рекламодавець", - зазначила Бойко. Без участі у дослідженнях TNS видавничим будинкам буде складно продавати рекламу, зазначають учасники ринку.

За матерiалами: КоммерсантЪ-Украина

www.ua.korrespondent.net

Повернутися до розділу

 

Блог НАМ

Ольга Большакова
Тетяна Лебедєва
Тетяна Лебедєва
Недавно на сайте «Телекритика» прочла интервью с Натией
Переглядів: 15121  Коментарів: 0