Присоединиться к НАМ
Вход для пользователей Логин Пароль Регистрация Войти

 

Новости

РазделыНовости НАМ

27.8.2018 13:20 | Автор:

Звернення щодо невідкладних заходів,необхідних для збереження регіонального та місцевого телебаченняу зв’язку із вимкненням аналогового телебачення в Україні

 

 

 

 

Прем’єр міністру України

п. Гройсману В.Б.

01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2

 

 

Голові Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення

п. Артеменку Ю.А.

01001, м. Київ, Прорізна, 2

 

 

 

Копія

 

Президенту України

п. Порошенку П.А.

01220, м. Київ, вул. Банкова, 11

     

 

 

Голові Верховної Ради України

п. Парубію А.В.

Копія: Голові Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації

п. Сюмар В.П.

01008, м. Київ, Грушевського, 5

 

 

 

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

щодо невідкладних заходів,

необхідних для збереження регіонального та місцевого телебачення

у зв’язку із вимкненням аналогового телебачення в Україні

 

Незалежна асоціація телерадіомовників, що об’єднує понад 100 телерадіоорганізацій  України, закликає Кабінет Міністрів України та Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення вжити термінових заходів для недопущення зникнення більш ніж 50 потужних регіональних та місцевих телекомпаній в результаті відключення аналогового мовлення, запланованого на 01 вересня 2018 року.

Всі ці компанії досі не мають ліцензій на мовлення в цифровому форматі, хоча  впродовж багатьох років працюють в різних регіонах України, дотримуючись умов своїх ліцензій, забезпечують українських громадян місцевими новинами та є сумлінними роботодавцями. Не зважаючи на гарантії, закріплені частинами 8 та 9 статті 22 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», відповідно до яких кожна компанія, що має ліцензію на аналогове мовлення, має право на продовження мовлення у «цифрі», ці компанії позбавлені можливості разом з усією галуззю перейти на нові технології мовлення. Права регіональних та місцевих мовників були проігноровані під час планування відключення аналогового мовлення, що фактично є реалізацією плану знищення локальних мовників, котрий до Революції гідності був підготовлений та активно реалізовувався попереднім складом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Протягом останніх чотирьох років держава в особі діючого складу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення неодноразово публічно заявляла, що всім компаніям, які мають аналогову ліцензію на мовлення, гарантується право на отримання цифрової ліцензії і до реалізації такого права вимкнення аналогового мовлення не відбудеться. Проте зазначена проблема не вирішена досі.

Для збереження більш як 50 регіональних та місцевих телекомпаній та забезпечення їх права на мовлення у цифровому форматі вимагаємо:

  1. До 01.09.2018 внести регіональні та місцеві компанії, які не мають ліцензії на мовлення у цифровому форматі, у перелік телекомпаній, що продовжують мовлення у аналоговому форматі до 31.12.2018,  визначений Планом використання радіочастотного ресурсу України;
  1. У найкоротші терміни створити міжвідомчу робочу групу з представників Кабінету Міністрів України, Адміністрації Держспецзв’язку, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, ДП «Український державний центр радіочастот» та регіональних мовників, яка впродовж вересня-жовтня 2018 року запропонує комплексне рішення щодо виділення необхідного частотного ресурсу та видачі діючим телекомпаніям ліцензій на мовлення у цифровому форматі до 31.12.2018;
  1. Невідкладно прийняти рішення про створення багатоканальних ефірних регіональних та місцевих телемереж  та звернутися до суб’єктів інформаційної діяльності щодо надання пропозицій щодо технічної розробки таких телемереж .

 

Вернуться в раздел

 

Блог НАМ

Ірина Вуйцик
Ірина Вуйцик
Віталій Гордузенко
Віталій Гордузенко
В продовження актуальної теми: «Проведення дослідження власними си
Просмотров: 23879  Комментариев: 0