Приєднатися до НАМ
Вхід для користувачів Логін Пароль Реєстрація Увійти

 

Новини

РозділиНовини НАМ

28.3.2019 13:42 | Автор:

Мовники проти УААСП: юристки НАМ виграли судову справу

26 березня Верховний суд  у складі колегії суддів Касаційного господарського суду поставив крапку у справі за позовом державної організації «Українське агентство  з авторських та суміжних прав» (УААСП) в інтересах двох авторських іноземних товариств:  PERFOMING RIGHT SOCIETY LIMITED (PRS) та BROADCAST MUSIC,  INC (BMI) до приватного підприємства «Телерадіокомпанія «РАІ» про стягнення 192 тис. гривень компенсації  за порушення авторських прав.

Справа виникла у 2017 році після того, як телерадіокомпанія вирішила не продовжувати ліцензійний договір з УААСПом та уклала договір про виплату винагороди (роялті) із всеукраїнською громадською організацією «Скарбниця авторів музики».  

У липні 2017 року УААСП звернувся до Господарського суду Івано-Франківської області з позовними вимогами стягнути з телекомпанії  192 тис. гривень компенсації за порушення авторських прав.  Така сума була нарахована за  публічне сповіщення  чотирьох музичних творів (пісень),  права на які, як стверджував УААСП,  належать PERFOMING RIGHT SOCIETY LIMITED (PRS) та BROADCAST MUSIC,  INC (BMI), з якими  у УААСПа укладені  договори про взаємне представництво  інтересів.

Розглянувши справу, Господарський суд Івано-Франківської області вирішив стягнути з телерадіокомпанії  на користь УААСПа 96 тис. грн.

Телерадіокомпанія подала апеляційну скаргу до Львівського апеляційного господарського суду, який скасував рішення суду першої інстанції та відмовив УААСПу у задоволенні позовних вимог на тій підставі, що суду не надано належних, допустимих і достовірних доказів тієї обставини, що  PERFOMING RIGHT SOCIETY LIMITED (PRS) та BROADCAST MUSIC,  INC (BMI) управляють на колективній основі майновими правами суб’єктів авторського права. Відповідно немає підстав для висновку про передачу майнових прав цих авторів у колективне управління УААСПу.

УААСП оскаржив рішення апеляційної інстанції до Верховного суду, який відмовив УААСПу у задоволенні касаційної скарги та залишив рішення Львівського апеляційного господарського суду без змін.

Нагадаємо, що у 2017 році УААСП звертався до Господарського суду Івано-Франківської області  з позовом до Івано-Франківського міського комунального підприємства «Телерадіокомпанія «Вежа», яке у 2017 році також відмовилося від  договірних відносин із УААСПом та уклало договір з всеукраїнською громадською організацією «Скарбниця авторів музики».  Тоді УААСП від імені позивачів: PERFOMING RIGHT SOCIETY LIMITED (PRS) та AMERICAN SOCIETY OF COMPOSERS AUTHORS AND PUBLISHERS (ASCAP) висував позовні вимоги про заборону телерадіокомпанії здійснювати публічне сповіщення трьох  музичних творів (пісень), права на які, як стверджував УААСП, належать позивачам.

У позові УААСПу  було відмовлено. Рішення суду не оскаржене.

В обох випадках інтереси телерадіокомпаній  в судах представляли юристи Правового центру НАМ.

Прес-служба НАМ

Повернутися до розділу

 

Блог НАМ

Віталій Гордузенко
Віталій Гордузенко
В продовження актуальної теми: «Проведення дослідження власними си
Переглядів: 23854  Коментарів: 0
Тетяна Лебедєва
Тетяна Лебедєва
Недавно на сайте «Телекритика» прочла интервью с Натией
Переглядів: 15165  Коментарів: 0