Приєднатися до НАМ
Вхід для користувачів Логін Пароль Реєстрація Увійти

 

Новини

РозділиНовини НАМ

1.11.2019 11:45 | Автор:

NMT: Як знайти баланс між медіа, владою і суспільством?

Чи існує в Україні комунікаційна криза між владою та медіа? Чи потрібні владі сильні незалежні ЗМІ? Чи можуть медіа бути посередником між владою та суспільством? Про ці та інші гострі теми поговорили учасники першої розмови «Медіа-влада-суспільство: чи працює екосистема?» у рамках National Media Talk.

Кризи між медіа і владою нема, є криза влади в комунікації з суспільством. Таку тезу висловив журналіст та експерт Інституту масової інформації Олексій Братущак. На його думку, кризу в стосунках медіа і влади можна назвати умовно нормальним станом. Адже владі не потрібні незалежні медіа, які вона не може контролювати.

Ведучий «Свободи слова»  на ICTV Вадим Карп’як погодився з Братущаком у тому, що існує комунікаційна криза, але не криза у стосунках.

Сергій Швець, народний депутат та член Комітету Верховної ради України з питань свободи слова, вважає, що нема кризи в стосунках, є проблеми в комунікації: «Криза – явище системне. Проблеми – долаються». Також він вважає, що журналісти поверхнево ставляться до політичних процесів та надто критикують президента і ставляться до нього упереджено. «Влада відкрита і прозора, я б закликав  до партнерських відносин», – сказав він. Також Швець зосередив увагу на тому, що зараз у влади і медіа здоровий розвиток стосунків. Медіа критикують владу, а влада дослухається. Представник комунікаційної команди Офісу президента України Максим Кречетов, підтримав Швеця і також зауважив, що медіа дуже упереджено ставляться до нових обранців та президента зокрема.

Модераторка панелі та голова ГО «Детектор медіа» Наталія Лигачова висловила думку про те, що теперішня влада відрізняється від попередньої своїм зневажливим ставленням до представників медіа. З її тезою не погодився представник від влади Сергій Швець, який зазначив, що ніякої зневаги з боку влади немає.

Директор Центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко вважає, що і влада повинна працювати на суспільство, і медіа. Він припускає, що є чимало проблемних точок у взаємодії медіа і влади, але це не криза. Також Шевченко підтримав думку своїх колег, що українські медіа упереджені. Він негативно відгукнувся про журналістську підготовку під час пресмарафону Зеленського. На його думку, українські представники медіа були не дуже підготовленими і ставили однакові запитання, на відміну від іноземних колег. Однак Наталія Лигачова зауважила, що й представники іноземних ЗМІ теж ставили подібні питання, тому не варто на цьому акцентувати увагу.

Олексій Братущак закинув представникам влади те, що вони підміняють медіажурналістику шоу: «Нам обіцяли пресконференцію – і ми взамін отримали продовження серіалу «Слуга народу». Натомість Сергій Швець закинув, що він все одно буде говорити про упередженість ЗМІ, оскільки під час кампанії журналісти відмовилися висвітлювати факт, що побили агітатора від партії «Слуга народу». І свій вчинок медіа мотивували тим, що не хочуть висвітлювати цей факт через політичний підтекст.

Вадим Карп’як вважає, що журналістика не може бути незалежною: «У нас дуже поетичне сприйняття журналістів. Коли ми говоримо про суспільство і журналістів, чи готове воно фінансувати незалежних журналістів? Чи журналісти повинні сухарями харчуватися тільки, щоб дати суспільству чесну та неупереджену інформацію?». На його думку, медіа будуть хорошими тільки тоді, коли суспільство цього потребуватиме і буде платити за це хорошу ціну.

National Media Talk відбувалася втретє за підтримки проекту USAID «Медійна програма в Україні», що реалізується міжнародною організацією Internews.

Прес-служба National Media Talk 

Повернутися до розділу

 

Блог НАМ

Віталій Гордузенко
Віталій Гордузенко
В продовження актуальної теми: «Проведення дослідження власними си
Переглядів: 24067  Коментарів: 0
Наталя Беднарська
Наталя Беднарська
Проработав более 10 лет в медиа, я лично сталкивалась с нехваткой решени
Переглядів: 7506  Коментарів: 0