Join to IAB
User login Login Password Registration Entry

 

News

CategoriesIAB news

22.9.2017 16:18 | Author:

Інтернет VS цифрове радіо: хто кого?

Чи варто розпочинати цифровий експеримент на радіо, і чи витримає «цифра» конкуренцію з Інтернет-мовленням, що набирає обертів? Відповіді на ці та інші запитання озвучили експерти-учасники Х Міжнародного форуму «Цифрове мовлення в Україні».

Апологет впровадження ЦР - Національна рада з питань телебачення і радіомовлення - вбачає у ньому перспективи і нові можливості для розвитку індустрії. Як пояснив представник регулятора Олег Черниш, це допоможе компаніям «зекономити на розповсюдженні сигналу», а державі - забезпечити «рівний доступ населення до інформації  не лише в містах, а й у селах».

Також держава сподівається, що перехід на «цифру» подолає складну проблему з частотним «дефіцитом». Про це наголосив член парламентського Комітету з питань свободи слова і інформаційної політики Владислав Севрюков.

«Для мовників національних і регіональних наразі є великий брак частот. Ми маємо суспільного мовника, який взагалі лишився без частот. У цифровому радіо якраз вбачаються можливості вирішення цих питань», - зазначив пан Севрюков.

Одначе представники індустрії – громадські та комерційні – вважають, що  впровадження ЦР в Україні сьогодні не на часі, оскільки досвід європейських країн показує, що цей процес є досить тривалим і дуже витратним. Як пояснив заступник виконавчого директора Національної суспільної телерадіокомпанії Валерій Юрченко, Британії та Німеччині знадобилися сотні мільйонів доларів і два десятиліття, аби покрити 97% території цифровими сигналами DAB і DAB+. Однак, досягнутий результат, на думку експерта, не є втішним.

«Цифрові радіоприймачі зазначених форматів мають 57% британців. І це через 20 років з моменту впровадження.  У Німеччині – лише 8% приймачів, в Італії – 1%. Це насторожує», - зауважив Юрченко.

Його колега з Медіа групи ТАВР Володимир Гончаревський, додав, що цифрове радіо є найбільш розвиненим у Британії та Австралії, де його дотує держава, і виразив сумнів щодо такої можливості в Україні.

На думку керівника Національної суспільної телерадіокомпанії Валерія Юрченка і головного редактора Громадського радіо Кирила Лукеренка, проблема впровадження ЦР не лише в його дорожнечі, а й у відсутності аудиторії. Не вбачають перспектив у цифровому радіоефірі й Радіокомітет і комерційні компанії. Натомість і на Громадському, і на ТАВРі переконані: мовникам сьогодні варто зосередитися на  розвитку ефіру в ФМ та інтернет.

Подолати брак радіо частот, за словами представників індустрії можливо за рахунок їх ефективного використання, а також вивільнення в процесі цифрової реформи ТБ.

«Планова смуга частот для ЦР наразі зайнята аналоговим телебаченням, тому мова про запуск цифрового радіо може йти тільки після вимкнення тут «аналога», зокрема на 4 і 5 телеканалах» - підтвердив Євген Мирзаков із Українського державного центру радіочастот

Back to

 

Blog IAB

Катерина М'ясникова
Катерина М'ясникова
Фіналізуючі чисельні коментарі щодо Міністерства інформації, які дала сь
Views: 13704  Comments: 0
Віталій Гордузенко
Віталій Гордузенко
В продовження актуальної теми: «Проведення дослідження власними си
Views: 23798  Comments: 0