Приєднатися до НАМ
Вхід для користувачів Логін Пароль Реєстрація Увійти

 

Новини

РозділиНовини НАМ

12.12.2018 16:46 | Автор:

Дмитро Щебетюк отримав нагороду «Тюльпан прав людини»

10 грудня, у Міжнародний день прав людини Дмитрові Щебетюку, співзасновникові організації «Доступно.UA», вручили нагороду «Тюльпан прав людини». Церемонія нагородження відбулась у Посольстві Королівства Нідерландів в Україні.

Відкриваючи церемонію, Заступниця голови місії Майке ван Колдам зазначила: «Сьогодні ми вшановуємо роботу захисника прав людини, який просуває права людини в інноваційний спосіб. Я дуже щаслива і горда вручити цю нагороду Дмитрові Щебетюку, співзасновникові Доступно.UA за його чудову роботу з інтеграції людей з інвалідністю».

 

«Тюльпан прав людини» – це нагорода уряду Нідерландів, ініційована Міністерством закордонних справ. З 2008 року вона щорічно присуджується правозахисникам та організаціям, що підтримують права людини на глобальному рівні. Окрім цього, З 2018р. посольства Нідерландів по всьому світу також вручатимуть місцеві нагороди.

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун привітала Дмитра з отриманням нагороди та високо оцінила досягнення «Доступно.UA».

Заступник міністра регіонального розвитку та будівництва Лев Парцхаладзе представив останні зміни до державних будівельних норм (ДБН), спрямовані на поліпшення доступності для всіх під гаслом «Так має бути!».

«Ми всі повинні постійно наголошувати на доступності - необхідності створення універсального простору, з використанням кращого європейського досвіду. Тому дуже вдячний посольству Нідерландів за привертання уваги до цієї важливої теми. У міністерстві ми розробили нові ДБН, щоб елементи доступності в Україні будувались правильно і були обов’язковими. Так має бути!» – наголосив Л. Парцхаладзе.

Церемонію, що відбулася в посольстві Нідерландів, відвідали понад 80 представників громадянського суспільства, уряду та міжнародних організацій. «Доступно.UA» також отримала грант у розмірі 15 000 євро в рамках програми Фонду з прав людини Посольства.

У 2018 році в Україні Human Rights Tulip отримав Дмитро Щебетюк, співзасновник Dostupno.UA, за його внесок у захист прав та протидію дискримінації людей з інвалідністю. Dostupno.UA також отримала грант у розмірі 15.000 євро від Фонду прав людини посольства Нідерландів.

«Щасливий, що маю можливість змінювати нашу країну на краще, і що зусилля  «Доступно.UA» отримали таку високу відзнаку. Натхненний працювати ще більше» – сказав Дмитро Щебетюк.

Дмитро Щебетюк є співзасновником ініціативи «Доступно.UA», яка перевіряє різні локації в Києві на доступність та знімає відео-блог про інфраструктуру та життя людей з інвалідністю Україні. Метою ініціативи є інтеграція цієї прихованої частини українського суспільства в суспільне життя, заохочення людей з інвалідністю вести активний спосіб життя та бути повноправними членами суспільства.

Протягом понад трьох років «Доступно.UA» перевірила близько 100 будівель, зокрема – державні установи, кафе, ресторани та офіси, оцінивши їхню доступність. В результаті цих заходів, висвітлення в засобах масової інформації та підвищення громадської підтримки цієї ініціативи, багато перевірених організацій прагнуть поліпшити доступність. Деякі установи активно контактують із Дмитром, щоб отримати консультацію щодо збільшення доступності. Після консультацій з фахівцями «Доступно.UA» Посольство також вдосконалило доступність власної будівлі.

 

Повернутися до розділу

 

Блог НАМ

Тетяна Лебедєва
Тетяна Лебедєва
Недавно на сайте «Телекритика» прочла интервью с Натией
Переглядів: 15121  Коментарів: 0
Наталя Беднарська
Наталя Беднарська
Проработав более 10 лет в медиа, я лично сталкивалась с нехваткой решени
Переглядів: 7288  Коментарів: 0