Приєднатися до НАМ
Вхід для користувачів Логін Пароль Реєстрація Увійти

 

Новини

РозділиНовини НАМ

27.9.2019 12:35 | Автор:

Дискусія про розбудову мовлення громад в Україні

26 вересня 2019 року у Києві відбулася дискусія «Розбудова мовлення громад в Україні та реформування комунальних телерадіоорганізацій». Захід провела Незалежна асоціація телерадіомовників за підтримки проекту USAID «Медійна програма в Україні», що реалізується міжнародною організацією Internews.

Під час зустрічі експерти галузі, медіаюристи, представники Антимонопольного комітету України та Державного комітету телебачення і радіомовлення та директори комунальних медіа обговорили подальші перспективи розвитку мовлення громад та  реформу комунальних телерадіоорганізацій.

«Ми вирішили ініціювати обговорення і розробку моделі перетворення, яка б була максимально ефективна з точки зору збереження ролі аудіовізуальних медіа у їх форматах», - зазначила на початку конференції виконавча директорка НАМу Катерина М’яснікова.

У вітальному слові Джиліан Мак-Кормак з Internews закцентувала увагу на важливості розвитку локальних медіа: «Людей не так цікавлять національні новини, як те, що відбувається у їхньому регіоні». Саме тому важливо, щоб на регіональному телебаченні був якісний незаангажований контент. Її думку продовжила Катерина М’яснікова: «Ком’юніті медіа – архіважливий елемент розвитку локальних громад, які зараз отримують чимало можливостей завдяки децентралізації. Для розвитку локальних медіа ми спільно з партнерами створили проект «Лабораторія форматів». Це – креативна група, яка розробляє цікаві формати для регіональних медіа. Якісний контент локальних медіа надзвичайно важливий, саме тому ми вирішили провести громадську дискусію про розбудову мовлення громад».

Катерина М’яснікова також додала: «Ми багато інвестуємо зусиль у те, щоб розвивалися менеджерські можливості та сталість ком’юніті медіа. У нашій школі Ukrainian media e-school є навіть окремий курс «Ком’юніті медіа»,  в якому, окрім стратегії, програмування, оцінки аудиторії, є ще такі важливі елементи, як  робота з локальним бізнесом, волонтерами,  визначення стратегії розбудови власного ком’юніті. Адже цінність локальних медіа у тому, щоб робити важливі та необхідні речі для свого регіону, містечка чи села».

Медіаюристка НАМу Ольга Большакова розповіла про міжнародне регулювання статусу ком’юніті медіа та його імплементацію в законодавстві України. Також вона детально окреслила місію суспільного мовлення: «Суспільні мовники залишаються орієнтиром для всіх. Вони поширюють контент, який становить більшу суспільну цінність, ніж контент комерційних мовників. Вони є чинниками соціального єднання та інтеграції, вони є джерелом інформації, яка відповідає високим стандартам. Вони розробляють та виробляють аудіовізуальний продукт, який дозволяє поширювати національну та  європейську культурну спадщину».

На конференції також була присутня представниця Антимонопольного комітету України Оксана Дягілєва: «Місцеві телеканали повинні задовольняти потреби жителів, які не можуть бути реалізовані приватними та державними телерадіокомпаніями. Люди хочуть жити життям своєї громади. Антимонопольний комітет, за прикладом Європейської комісії, взяв на себе відповідальність самостійно визначати, чи можна ту чи іншу діяльність вважати послугою загальноекономічного інтересу. Кожна громада може самостійно вирішувати, які потреби повинні задовольняти місцеві телерадіокомпанії».

Представниця Держкомтелерадіо розповіла про законодавчі моменти реформування комунальних медіа та вислухала пропозиції місцевих мовників.

Свою думку щодо подальшого розвитку комунальних телерадіокомпаніях висловили представники регіональних телерадіокомпаній. Також вони поділилися власним досвідом співпраці з Антимонопольним комітетом України.

Прес-центр НАМ

 

Повернутися до розділу

 

Блог НАМ

Віталій Гордузенко
Віталій Гордузенко
В продовження актуальної теми: «Проведення дослідження власними си
Переглядів: 23865  Коментарів: 0
Ірина Вуйцик
Ірина Вуйцик