Приєднатися до НАМ
Вхід для користувачів Логін Пароль Реєстрація Увійти

 

Медіа новини

Україна офіційно скасувала угоди з РФ у сфері телерадіомовлення та інформації

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про припинення дії угод про співробітництво у сфері телебачення, радіомовлення та інформації з урядом Російської Федерації.

Про це йдеться в постанові №1053 від 30 листопада 2016 року, опублікованій на урядовому порталі.

«Подальша дія зазначених угод не відповідає стану міждержавних відносин і не узгоджується із заходами, яких вживає Україна для забезпечення захисту інформаційного поля країни від негативних інформаційно-психологічних впливів», - зазначається в пояснювальній записці до документа.

Уряд постановив припинити дію Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про співробітництво в галузі телебачення і радіомовлення, вчиненої 23 жовтня 2000 р. у м. Москві та Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співробітництво в галузі інформації, вчиненої 27 лютого 1998 р. у м. Москві.

Перша угода стосувалася розвитку співробітництва щодо створення сприятливих правових, організаційних та економічних умов для забезпечення трансляції та поширення програм російських
телерадіомовних організацій на території України та програм
українських телерадіомовних організацій на території РФ «з метою задоволення культурно-інформаційних потреб громадян і подальшого зміцнення традиційних зв'язків між двома країнами».

У другій йшлося про широкий та вільний обмін інформацією України та Росії, у тому числі між інформаційними аґенціями, аудіовізуальними, друкованими та іншими засобами масової  інформації, а також не перешкоджання на власній території продукції ЗМІ, які зареєстровані і діють згідно з чинним законодавством у державі іншої Сторони, за умови, що поширення такої продукції не суперечить вимогам чинного законодавства держави.

Також Кабінет міністрів доручив Міністерству закордонних справ в установленому порядку поінформувати Уряд Російської Федерації про припинення дії зазначених Угод.

Нагадаємо, 12 вересня Президент України Петро Порошенко підписав закон про вилучення російських теле- та радіопередач з квоти європейських (крім супутникового мовлення).

Детектор медіа

Більше новин

 

Блог НАМ

Ольга Большакова
Тетяна Лебедєва
Тетяна Лебедєва
Недавно на сайте «Телекритика» прочла интервью с Натией
Переглядів: 15328  Коментарів: 0