Приєднатися до НАМ
Вхід для користувачів Логін Пароль Реєстрація Увійти

 

Медіа новини

У київському цифровому ефірі з’являться сім нових телеканалів – Нацрада змінила наповнення мультиплексу «Ери продакшн»

18 листопада Національна рада з питань телебачення і радіомовлення переоформила ліцензію ТОВ «Ера продакшн» на цифрове ефірне мовлення з використанням 41 ТВК у Києві.

«Ера продакшн» має ліцензію на мовлення, але фактично є провайдером локального київського мультиплексу на 41 ТВК. 18 листопада Нацрада змінила наповнення цього мультиплексу, задовольнивши відповідну заяву самого ліцензіата.

Раніше «Ера продакшн» за ліцензією мала транслювати на 41 ТВК у цифровому ефірі чотири телеканали: «Ера»/«UA:Перший» (аналог мовлення в мережі УТ-1), К1, «Київ» і «Рада».

Нині ємність мультиплексу розширено до восьми телеканалів. Зі старого складу каналів залишилися тільки «Ера»/«UA:Перший» (на одному каналі), а сім інших – новачки цифрового ефіру. До мультиплексу «Ери продакшн» потрапили: «Правда тут», Boutique TV, М2, «Плюсплюс», «24», RTI і «100+».

Нагадаємо, раніше Нацрада оголошувала попередження «Ері продакшн» за самовільну зміну наповнення мультиплексу: «Ера продакшн» замість телеканалів «UA:Перший»/«Ера», К1, «Київ» і «Рада» ретранслювала канали «Ера», «Правда тут», «Сонце», UBR і News Network, аргументуючи це тим, що вони, на відміну від передбачених ліцензією каналів, оплачують послуги «Ери продакшн».

23 червня Нацрада продовжила ліцензію «Ері продакшн» і ще одній компанії зі схожою ліцензією на локальний київський мультиплекс – ТРК «Експрес-інформ». Водночас регулятор відмовив у продовженні подібної ліцензії ТОВ «Гамма-консалтинг».

Обом компаніям – «Ері продакшн» і ТРК «Експрес-інформ» – Нацрада виписала особливі ліцензійні умови:

- привести ліцензії у відповідність до вимог чинного законодавства шляхом переоформлення (очевидно, йдеться про переоформлення ліцензій мовників на ліцензій провайдерів чи в інший спосіб, який може бути передбачений новим законом «Про аудіовізуальні послуги» для ліцензування цифрового наземного телебачення) і до 31 грудня 2016 року перейти на стандарт мовлення DVB-T2;

- частоти, на яких працюють компанії, можуть бути змінені за результатами перепланування частот плану «Женева-2006»;

- наповнення локальних мультиплексів ліцензіатів (кількість і перелік програм) будуть визначені Нацрадою на конкурсній основі або шляхом переоформлення ліцензій місцевих аналогових ефірних мовників з аналогового на цифровий стандарт не пізніше завершення переходу від аналогового до цифрового мовлення.

Детектор медіа

Більше новин

 

Блог НАМ

Ірина Вуйцик
Ірина Вуйцик
Наталя Беднарська
Наталя Беднарська
Проработав более 10 лет в медиа, я лично сталкивалась с нехваткой решени
Переглядів: 6345  Коментарів: 0