Приєднатися до НАМ
Вхід для користувачів Логін Пароль Реєстрація Увійти

 

Медіа новини

НСЖУ закликає колег відмовлятися від замовних матеріалів

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) відреагувала на звернення ВО «Батьківщина» щодо інформаційної кампанії, що розгорнулася в ЗМІ проти цієї політсили. Спілка закликає колег відмовлятися від участі в кампаніях, які дискредитують ті чи інші політичні сили.

Про це повідомляє НСЖУ.

Зокрема політсила звернулася до НСЖУ з проханням «дати відповідну оцінку діям журналістів та видавництв, що розміщують відверто замовні матеріали, нехтуючи стандартами видавничої справи та журналістської етики».

У  Національній спілці журналістів України погоджуються, що звернення партії містить «дуже серйозні звинувачення, які не можна ігнорувати».

Перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко наголосив, що Спілка засуджує практику використання журналістів та медіа для зведення політичних рахунків, публікації замовних матеріалів та закликає колег відмовлятися від участі в кампаніях, які дискредитують ті чи інші політичні сили. Адже, за словами Томіленка, результатом цих кампаній у першу чергу є дискредитація самих медіа та журналістів.

Водночас, у НСЖУ наголошують, що перш за все парламентські сили – і нинішні і колишні – активно використовують практику розміщення замовних матеріалів у ЗМІ.

«Саме вони є відповідальними за запізнілу реалізацію в Україні  важливих медіареформ – роздержавлення та створення суспільного мовлення. І саме політсили та їхні лідери поширюють практику заснування медіа для реалізації політичного впливу, а не для об'єктивного інформування громадян. Відтак, результати таких дій або ж недопрацювань обертаються проти самих політиків»,  – зазначили в НСЖУ.

Нагадаємо, 11 листопада ВО «Батьківщина» оприлюднила звернення до Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, Національної спілки журналістів України та інших медійних і громадських організацій з проханням публічно відреагувати та дати оцінку інформаційній кампанії, що розгорнулася в ЗМІ проти цієї політсили. Як ідеться у зверненні, «зараз у медіа поширюються матеріали про діяльність партії та її лідера Юлії Тимошенко, які не відповідають дійсності».

Зокрема, партія робить висновок про замовний характер публікацій і звинувачує в цьому вище керівництво держави.

Фото: Liga.net - ЛІГА.net

Детектор медіа

 

Більше новин

 

Блог НАМ

Ольга Большакова
Віталій Гордузенко
Віталій Гордузенко
В продовження актуальної теми: «Проведення дослідження власними си
Переглядів: 23854  Коментарів: 0