Приєднатися до НАМ
Вхід для користувачів Логін Пароль Реєстрація Увійти

 

Медіа новини

На телерадіокомпанію «Шансон» накладено шраф у розмірі 25% суми ліцензійного збору

За результатами позапланової перевірки ТОВ «Телерадіокомпанія «Шансон» рішенням Національної ради від 22 грудня на мовника накладено штраф у розмірі 25% суми ліцензійного збору за трансляцію пісні про військово-морський флот країни-агресора.
 
Під час моніторингу Національної ради 2 листопада в ефірі мовника на частоті 101,9 МГц у м. Києві о 19:22 зафіксовано трансляцію музичного твору Дениса Майданова «Тихий океан», у тексті якого є елементи пропаганди агресивних дій, а саме популяризація і пропаганда військово-морського флоту держави-агресора, зокрема такі рядки: «Недели похода - такая работа есть Родине верно служить. Наш пеленг не пуст - боевое дежурство, а море штормит и штормит. Награды и ранги не те на гражданке, там здешних не встретишь красот. Стена рук и спин настоящих мужчин - Российский Военный Морфлот!». Цей факт свідчить про порушення частини другої статті 6 (не допускається використання телерадіоорганізацій для закликів до розв'язування війни, агресивних дій або їх пропаганди) Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і є підставою для застосування санкції «стягнення штрафу» згідно з частиною восьмою статті 72 цього Закону.

«Це є безпрецедентний факт, коли в українському радіопросторі лунає пісня, яка прославляє російський флот в час, коли з цією країною фактично йде війна», - висловився член Національної ради Сергій Костинський. Він також нагадав, що це вже другий подібний випадок зафіксований в ефірі радіо «Шансон». Минулого разу Національна рада зважила на пояснення ситуації ведучою програм, яка припустилася такої помилки, і  компанії  тоді  було оголошено попередження. Представник радіостанції запевнив, що після попереднього рішення повністю проаналізовано пісенну базу.

Національна рада визнала порушення ТОВ «Телерадіокомпанія «Шансон», частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і наклала на ліцензіата штраф, який становить 294 360 грн.

Нацрада

 

Більше новин

 

Блог НАМ

Ірина Вуйцик
Ірина Вуйцик
Тетяна Лебедєва
Тетяна Лебедєва
Недавно на сайте «Телекритика» прочла интервью с Натией
Переглядів: 15113  Коментарів: 0