Приєднатися до НАМ
Вхід для користувачів Логін Пароль Реєстрація Увійти

 

Медіа новини

Комітет свободи слова підтримав проект про мовлення громад

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики 18 січня 2017 року на черговому засіданні підтримав законопроект про мовлення громад.

Комітет свободи слова більшістю голосів рекомендував Верховній Раді ухвалити за основу в першому читанні законопроект № 5582 «Про засади діяльності мовлення територіальних громад в Україні», внесений членами Комітету.

Під час обговорення, член Комітету Богдан Онуфрик назвав проект хорошим, водночас член громадської ради при Комітеті, юристка НАМ Ольга Большакова висловила протилежну думку. За її словами, проект неякісний і його потрібно відправити на доопрацювання. «Якщо ж народні депутати вирішать все ж його підтримати в першому читанні, то пропоную хоча б розширити коло суб’єктів, які мають право засновувати ТРО в територіальних громадах. А саме, додати громадські організації, які протягом останнього року провели не менше 5-ти заходів на цій території, і журналістські організації, де є не менше трьох журналістів, які як мінімум три роки працюють на цій території», – зауважила Ольга Большакова.

Юрист Інституту медіа права Ігор Розкладай додав, що проект не дав відповіді, що робити, якщо, ГО хоче створити ТРО, а влада не дає можливості.

Голова Комітету Вікторія Сюмар зазначила, що в Україні є проблема з прозорістю фінансування медіа. «В проекті виписана найбільш прозора схема фінансування мовлення громад, оскільки місцевий бюджет завжди можна перевірити», – сказала вона, поставивши проект на голосування.

Нагадаємо, 22 грудня у парламенті було зареєстровано законопроект «Про засади діяльності мовлення територіальних громад в Україні». Його авторами є восьмеро з десяти членів Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, а також двоє депутатів, які планують стати членами цього комітету: Вікторія Сюмар, Григорій Шверк, Олександр Опанасенко, Олена Кондратюк, Ольга Червакова, Богдан Онфрик, Дмитро Стеценко, Владислав Севрюков, Юрій Павленко та Олександр Сочка.

Детектор медіа

Більше новин

 

Блог НАМ

Катерина М'ясникова
Катерина М'ясникова
Фіналізуючі чисельні коментарі щодо Міністерства інформації, які дала сь
Переглядів: 13957  Коментарів: 0
Наталя Беднарська
Наталя Беднарська
Проработав более 10 лет в медиа, я лично сталкивалась с нехваткой решени
Переглядів: 7506  Коментарів: 0