Приєднатися до НАМ
Вхід для користувачів Логін Пароль Реєстрація Увійти

 

Медіа новини

Харківські телеканали Simon і АТВК вилучили з ліцензій ретрансляцію, щоб потрапити в УПП

22 грудня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення переоформила ліцензії двох харківських телеканалів – Simon (ТОВ «Телерадіокомпанія “Сімон”») і АТВК (ПАТ «ТРК “Право А/ТВК“») – у зв’язку з вилученням їхніх ліцензій ретрансляції інших телеканалів.

За ліцензією телеканал Simon, що належить харківському бізнесмену Олександру Давтяну, мав ретрансляцію ТВі (хоча припинив ретранслювати ТВі ще у 2013 році), а «Право А/ТВК», який пов’язують з Арсеном Аваковим, – ретрансляцію «Еспресо».

Відмова від ретрансляції стала актуальною для харківських телеканалів у зв’язку зі зміною закону про універсальну програмну послугу (УПП): з 1 січня 2017 року в УПП залишаться тільки ті місцеві й регіональні телеканали, які мовлять власний продукт без ретрансляції.

Simon і «Право А/ТВК» не потрапили до нового переліку УПП в Харкові, затвердженого Нацрадою 24 листопада. Тому вони попросили Нацраду вилучити з їхніх ліцензій ретрансляцію та включити їхні канали до УПП.

Члени Нацради підтримали переоформлення ліцензій обох каналів, а склад УПП в Харкові планують змінити на наступному засіданні, 27 грудня.

Зауважимо, що українські телеканали мають можливість здійснювати ретрансляцію, яка де-юре оформлюється не як ретрансляція, а як виготовлення спільного продукту місцевого мовника та загальнонаціонального мовника. За такою схемою працюють більшість мережевих радіостанцій: вони оформлюють зі своїми місцевими партнерами угоди про спільне виробництво, а в ліцензіях місцевих партнерів цей продукт записаний як власний, без ретрансляції. Так само можна оформити і телевізійний продукт. Новий закон про УПП не заборонив входження до УПП мовників, які транслюють «спільний продукт».

Детектор медіа

Більше новин

 

Блог НАМ

Ірина Вуйцик
Ірина Вуйцик
Наталя Беднарська
Наталя Беднарська
Проработав более 10 лет в медиа, я лично сталкивалась с нехваткой решени
Переглядів: 7285  Коментарів: 0