Приєднатися до НАМ
Вхід для користувачів Логін Пароль Реєстрація Увійти

 

Блог НАМ

Розділи → Тетяна Лебедєва

7.11.2013 19:27 | Автор: Тетяна Лебедєва

Замість того, щоб скорочувати можливості для регіональних місцевих компаній, треба оперативно шукати виходи із ситуації

На мій погляд, ухвалене 5 листопада Нацрадою рішення про згоду на об'єднання п'яти регіональних телекомпаній в загальнонаціональний телеканал «112 Україна» є порушенням законодавства, оскільки, фактично було змінено цільове призначення каналів, задіяних у мережі «112 Україна». Вони розглядалися у конкурсі на регіональне мовлення і, відповідно, мали би використовуватися для регіонального і місцевого мовлення. 

Щодо того, що Національна рада «поспішила ліцензувати» регіональне мовлення,  позиція також  не є коректною. Відповідно до спільної декларації «Про захист свободи вираження думок і різноманітності при переході на цифрове мовлення» http://www.osce.org/ru/fom/101259, яку в квітні цього року підписали Організація американських держав, Організація африканських держав, ОБСЄ та ООН, «держави зобов’язані гарантувати, що послуги місцевого мовлення та мовлення громад будуть продовжені під час і після переходу на цифрове мовлення». Це загальносвітові стандарти переходу на цифрове мовлення, яких має дотримуватися Україна, як член ОБСЄ та ООН. Тому посилання на те, що «у більшості європейських держав такої практики не було» - некоректне. В Європі значно менше місцевих мовників – це є відмінність у медіа ситуації між Східною і Західною Європою. Але в цілому, стандарти цифрового мовлення вимагають того, щоб місцеве і регіональне мовлення було збережено у тій кількості, в якій воно було до реформи. Про це також зазначається у вищезгаданій декларації.

Національна рада мала низку пропозицій від нашої асоціації про те, яким чином можна зберегти регіональне та місцеве мовлення. Пан Манжосов зазначив, що місцеві мовники або не йшли на конкурс, або зараз відмовляються від ліцензій. Це теж не зовсім так. На жаль, запропоновані Національною радою умови переходу на цифрове мовлення з самого початку не відповідали можливостям і потребам регіонального і місцевого мовлення. Правління асоціації влітку 2010 року, ще до проведення першого конкурсу на цифрове наземне мовлення, під час зустрічі з  членами Національної ради, висловлювало стурбованість, що умови цієї реформи є складними, тарифи оператора – занадто високими, і що за запропонованими правилами  регіональним компаніям на «цифру» перейти буде важко.  Ми, як профільна організація, неодноразово наголошували, що рішення для регіональних та місцевих мовників має бути абсолютно іншим, більш економічним, більш технічно доступним і т.д

Національна рада, як конституційний орган, покликана дбати про забезпечення права людей на інформацію, плюралізм думок і розвиток телерадіопростору. Якщо  багато телекомпаній не доживуть до 2015 року, населення буде отримувати менше інформації, особливо регіональної та локальної. Мені здається, що замість того, щоб скорочувати можливості для регіональних місцевих компаній, треба оперативно шукати виходи із ситуації.

Коментар інтернет-виданню «Телекритика»

Повернутися до розділу

Ваше ім’я:*
E-mail:*
Коментар:*
Код:* Включите картинки в браузере
 

Блог НАМ

Тетяна Лебедєва
Тетяна Лебедєва
Недавно на сайте «Телекритика» прочла интервью с Натией
Переглядів: 13617  Коментарів: 0
Наталя Беднарська
Наталя Беднарська
Проработав более 10 лет в медиа, я лично сталкивалась с нехваткой решени
Переглядів: 5837  Коментарів: 0