Приєднатися до НАМ
Вхід для користувачів Логін Пароль Реєстрація Увійти

 

Блог НАМ

Розділи → Тетяна Лебедєва

25.7.2012 20:12 | Автор: Тетяна Лебедєва

Рекламувати не можна забороняти

Мене завжди дивувала велика кількість заборонних норм у нашому законодавстві. 

У нас постійно хочуть щось забороняти, і ніхто не думає, що після цього буває,  чи  є якісь позитивні наслідки?  Здається, дехто почуває себе краще, якщо має можливість щось заборонити іншому.
Особливо легко заборонити щось у сфері реклами,  демонізуючи при цьому її вплив. Мовляв, хтось палить чи зловживає алкоголем  -  це  усе реклама!  Хіба можна так примітивізувати та звужувати проблему?  Відомо, що головний чинник  подібних  "хвороб" - соціальні проблеми. Й вирішувати їх треба послідовно та комплексно.
 Я добре пам’ятаю, як всі раділи, коли заборонили рекламу алкогольних напоїв усюди, крім спеціалізованих видань. Але що після цього відбулося? Хтось проаналізував, чи стали менше споживати алкоголь? Думаю, що маркетологи швидко знайшли нові способи рекламувати нову продукцію. Реклама не зникла, а просто трішки змінилася. Замість українських видань бюджети, вочевидь, потрапили видавцям російського "глянцу" та періодики, які у великій кількості присутні у кожному  газетному кіоску.

Насправді ніхто не рекламує  наркотики, клей чи дихлофос, але такі явища існують, як і алкоголізм,  і самолікування. Отже, треба більше думати, щоб не забороняти, а пропагувати щось позитивне. Наприклад, створення безкоштовних спортивних майданчиків для молоді  у кожному районі, я впевнена, зменшило б споживання алкоголю значно ефективніше, ніж  заборона його рекламувати. Треба прагнути до того, щоб люди мали альтернативу.
Ми колись вже  жили в країні, де за нас вирішували, що читати, які фільми дивитись, який одяг та зачіску носити, з ким спілкуватись. Нічим добрим це не закінчилось. І дуже не хотілося б повертатись у минуле.
Доросла людина неохоче сприймає заборони. Вона хоче робити свідомий вибір. І для цього  потребує інформації.
Давайте менше забороняти, а більше створювати позитивних прикладів і законів, які хотілося б виконувати.
 

Повернутися до розділу

Ваше ім’я:*
E-mail:*
Коментар:*
Код:* Включите картинки в браузере
 

Блог НАМ

Катерина М'ясникова
Катерина М'ясникова
Фіналізуючі чисельні коментарі щодо Міністерства інформації, які дала сь
Переглядів: 12203  Коментарів: 0
Ірина Вуйцик
Ірина Вуйцик