Приєднатися до НАМ
Вхід для користувачів Логін Пароль Реєстрація Увійти

 

Блог НАМ

Розділи → Лобіювання

3.9.2012 12:37 | Автор: Ольга Большакова

НАМ звернулась до Кабінету Міністрів України з проханням відхилити черговий проект Розмірів штрафів

НАМ звернулась до Кабінету Міністрів України з проханням відхилити черговий проект Розмірів штрафів, які можуть накладатися на телерадіоорганізації та провайдерів програмної послуги за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення, затверджений Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення 11 липня 20012 року (рішення № 1034).

Причини дещо інші, ніж попередній раз:

1) В новому проекті Національна рада дослухалась до пропозицій експертів та визначила перелік порушень,  за які можуть накладатися штрафи. В цілому це правильний підхід, який можна було б вітати. Але, на жаль, при цьому Національна рада проігнорувала положення частини 2 статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», в якій чітко зазначено, що «Національна рада застосовує санкції до телерадіоорганізацій у разі порушення ними вимог цього Закону або ліцензійних умов».  Отже, ніяких штрафів за порушення вимог Закону України «Про рекламу», Закону України «Про авторське право та суміжні права», законодавства про захист суспільної моралі та законодавства про вибори, які передбачені проектом, Національна рада накладати не має права.

2) Національна рада вирішила, що громадськість вже достатньо обговорила попередній проект цієї постанови, який не був затверджений Кабміном, і не стала виносити на громадське обговорення новий проект. При цьому, Національна рада не взяла до уваги, що він містить абсолютно нові підходи, змістовну класифікацію штрафів та навіть має нову назву.

3) Залишаються заперечення щодо розмірів штрафів. Вони стали значно ближчими до реальності, втім знову жодним чином не обґрунтовані та недостатньо диференційовані за різними категоріями мовників. Зокрема, необхідно встановити різні розміри для телекомпаній, радіокомпаній та провайдерів окремо по кожній територіальній категорії.

Отже, загальний висновок щодо проекту – він став значно кращим порівняно з попереднім, але залишається неприйнятним.

 

Ольга Большакова, руководитель центра адвокации и лоббирования НАМ

Повернутися до розділу

Ваше ім’я:*
E-mail:*
Коментар:*
Код:* Включите картинки в браузере
 

Блог НАМ

Віталій Гордузенко
Віталій Гордузенко
В продовження актуальної теми: «Проведення дослідження власними си
Переглядів: 23429  Коментарів: 0
Наталя Беднарська
Наталя Беднарська
Проработав более 10 лет в медиа, я лично сталкивалась с нехваткой решени
Переглядів: 6929  Коментарів: 0