Приєднатися до НАМ
Вхід для користувачів Логін Пароль Реєстрація Увійти

 

Блог НАМ

Розділи → Дослідження ринку

18.6.2012 12:47 | Автор: Віталій Гордузенко

Маркетингове дослідження власними силами

   Останнім часом доводиться чути від невеличких телекомпаній, що вони не знають своєї аудиторії, не тестують нові програмні продукти перед виходом в ефір, не проводять досліджень взагалі. Вони скаржаться на брак коштів, обмежений бюджет, який не хоче зростати, бо основу  його складає прибуток від реклами, а  рекламодавець не поспішає віддавати гроші, адже його цікавить певна цільова аудиторія. І телекомпанія навіть нічого не може запропонувати рекламодавцеві, оскільки не знає, хто є її цільовою аудиторію,  якою є кількість глядачів, тієї чи іншої передачі. Відбувається замкнене коло. «Замовити дослідження це занадто дорого» - наголошує представник однієї  регіональної телекомпанії. Після таких слів здається, що цій організації не залишається нічого іншого як сподіватися на інтуїтивне мислення керівника, або шеф-редактора.

 Насправді, щоб вирватися з цього кола і подолати бар'єр «дороговизни» є чудовий вихід - провести дослідження власними силами. Що для цього необхідно? По-перше, поставити мету з якою ви проводите дослідження, по-друге, розробити анкету, і сформувати вибірку, тут звичайно краще проконсультуватися з фахівцем, соціологом або маркетологом, (до речі Центр маркетингових досліджень НАМ надає такі консультації безкоштовно для членів асоціації), по-третє обдзвонити 400, а краще 800 респондентів, й отримавши масив даних, проаналізувати його, зробити презентацію.

 «Для проведення дослідження потрібен час, а в нас його обмаль, адже крім основної роботи, ми ще постійно шукаємо рекламодавця» - жаліється той самий представник телекомпанії.

 Знаєте, це нагадує  відому притчу, коли двоє чоловіків намагаються зрізати дерево, ріжуть його довго, підходить до них старець і каже: “Нагостріть свою пилку, і справи підуть скоріше”, на що лісоруби йому відповідають: “В нас нема часу на те, щоб гострити пилку, бо нам потрібно зрізати ще багато дерев”.

 Схожа ситуація, чи неправда?

 Володіючи інформацією про свою аудиторію, телекомпанія може знайти значно більше рекламодавців. Якщо час телефонного інтерв’ю становитиме 5 хвилин, то один співробітник вашої компанії може зробити 400 дзвінків на домашні телефони за десять днів, працюючи щодня по 4 години. Скептики можуть зауважити, що хіба 400 чоловік є достатньою кількістю, щоб розуміти ситуацію в регіоні?

Є чудовий приклад: для розуміння того, що борщ є солоним, не потрібно з’їдати всю каструлю, достатньо однієї ложки. Так само, не потрібно телефонувати на кожен номер в регіоні, достатньо 400 дзвінків. Уявіть, за 10 днів ви будете володіти інформацією якої так вам бракувало, інформацією, яка дозволить розширити аудиторію телеканалу, та залучити рекламодавців.

 За більш детальною інформацією та консультаціями звертайтесь до Центру маркетингових досліджень НАМ.

 

Повернутися до розділу

Ваше ім’я:*
E-mail:*
Коментар:*
Код:* Включите картинки в браузере
 

Блог НАМ

Катерина М'ясникова
Катерина М'ясникова
Фіналізуючі чисельні коментарі щодо Міністерства інформації, які дала сь
Переглядів: 12731  Коментарів: 0
Наталя Беднарська
Наталя Беднарська
Проработав более 10 лет в медиа, я лично сталкивалась с нехваткой решени
Переглядів: 6353  Коментарів: 0