Приєднатися до НАМ
Вхід для користувачів Логін Пароль Реєстрація Увійти

Новини. Навчальні програми

4.7.2014

Би-би-си выкладывает в бесплатный доступ учебные ресурсы на 11 языках

Если вы заинтересованы в бесплатных обучающих ресурсах для журналистов, теперь в вашем распоряжении сотни единиц учебных материалов.

Всі новини розділу

 

15.3.2013

Завершився перший модуль Школи документального телебачення

3-го березня у Києві завершився перший модуль Школи документального телебачення - проекту НАМ, який здійснюється за підтримки Вишеградського Фонду у партнерстві з Польською академією документальних мистецтв та Чеським інститутом документальних фільмів. 

У програмі беруть участь 20 журналістів (редакторів, режисерів, ведучих, кореспондентів) з різних міст України, які представляють місцеві телекомпанії. Лектором першого модуля була Дорота Рошковська – директор Академії документальних мистецтв Польщі.

Ірина Вуйцик, координатор Школи, керівник Навчального центру НАМ: «Дорота обрала європейську методику індивідуального підходу до роботи кожного з учасників (фільму чи телевізійної програми) у формі інтерактивного спілкування і обміну досвідом. У навчанні було мінімум теорії і максимум практики. Учасники мали можливість черпати знання від викладача і від своїх колег. Можливо, така методика не зовсім звична для українського слухача, але з чисельних відгуків ми розуміємо, що саме така форма подачі матеріалу є корисною для майбутньої самостійної роботи над проектами».  


 На фото - Дорота Рошковська, викладач першого модуля Школи документального телебачення

"Відгуки про перший модуль лише позитивні. Заняття з Доротою Рошковською - це не просто "викладач говорить, а решта слухає". Дорота залучає всіх учасників Школи до обговорення того чи іншого фільму. Всі мають можливість висловити свою думку. Такі заняття дають змогу, по-перше, вчитися на конкретних прикладах, по-друге, пізнавати роботу своїх колег. Дуже добре і те, що кожен учасник представляв свій проект. Таким чином ти розумієш, що робиш правильно, а над чим іще треба попрацювати".

 

Ірина Уляницька, ПП ТРК «Пирятин» (Полтавська область)

 «Три дні з Доротою були спробою розібратися з власними прагненнями та цілями у документальністиці на ТБ. "Наша мета - рухатися у напрямку реалізації мрій", - так було нам сказано у перший же день. Протягом усього модулю методом "мозгового штурму" ми намагалися зрозуміти, що хочемо робити і для кого. "Нижче надзвичайного - не годиться", -  було одразу ж підмічено ведучою майстер-класу про вибір тем та якість проектів. Тож дякую за нагоду поспілкуватись з досвідченим продюсером, почути думки колег та за поштовх до розвитку в документалістиці».

Ольга Волинсько-Божко, ПрАТ «Телевізійна служба Дніпропетровська (34 канал)"Cпілкування із пані Дороторою змусило по-новому поглянути на те, що ми робимо, надихнуло на нові проекти і підказало нові форми їх втілення. Найбільше сподобалося те, що ми мали можливість у такому інтенсивному режимі отримати важливу для практики інформацію. Загалом, у мене лишилися дуже приємні враження".

Оксана Гринько, ТОВ ТРКК «Сігма» (м.Маріуполь, Донецька область)


"Сподобалася манера спілкування лектора, спосіб обговорення різних проблем, пов’язаних з кіно. Я зрозуміла, що все, що знімала раніше, треба викинути в смітник, стерти з пам’яті і ніколи нікому не показувати.:-) На конкретних прикладах Дорота продемонструвала які прийоми можна вживати при зйомках документального кіно, які теми обирати".

Оксана Височанська, Телеканал ЗІК (м. Львів) 

"Перший модуль змусив мене думати. Вийти за рамки вузького та дещо заангажованого уявлення про документальне кіно, взагалі про те, як можна подавати телепродукт. Це для мене головний плюс. Їхала на тренінг з відчуттям кризи професії, а повернулася з бажанням працювати і творити. Дуже корисним було спілкування з колегами. Побачила, що є за ким тягнутися (саме серед регіональних телекомпаній)."

Інна Воробйова, ТОВ ТРК «Сігма» (м.Лозова Харківська область)"Головною прикрасою першого модулю була сама пані Дорота. Вона змогла наштовхнути мене на кілька цікавих ідея, які я планую втілити в життя вже найближчим часом. Фільми, які вона демонструвала добре зорієнтували мене, що зараз у світі є "трендом" і що одну й ту ж саму тему можна висвітлити з різних боків. Цікаво було також дізнатися, над чим працюють колеги. Завдяки обговоренню наших відеоробіт, я змогла для себе зрозуміти, що в себе має включати якісний проект і яким чином його краще втілювати в життя."

Альбіна Броль, Телеканал «ЧП-Інфо» (м.Київ)


 

"Методика разбора работ участников, несомненно, дает понимание механизма создания авторского произведения. Очень поучительным является процесс анализа замысла автора, помощь ему в формулировании четких целей и задач будущего произведения."

Вячеслав Варлагін, ТРО КВ МТРК «Севастополь» (АР Крим) 
"Школа документального   телебаченная дала можливість знайомства з коллегами із  різних куточків  країни,  народженню нових тем для программ і розширенню  погляда на деякі проблеми у нашому суспільстві. Діалог з Доротою Рошковською дав  багато корисноі  інформації. Хочеться, що б було відведено більше днів для спілкування з викладачем!"

Олена Сергієнко, ТРК «Тонус» (м. Саки, АР Крим)

 Наступний модуль Школи відбудеться 12-14 квітня, його проведе Сергій Буковський - кінорежисер, актор, автор півсотні телевізійних та документальних фільмів, які відзначені нагородами престижних міжнародних фестивалів.

Навчальний центр НАМ

назад

 

Блог НАМ

Наталя Беднарська
Наталя Беднарська
Проработав более 10 лет в медиа, я лично сталкивалась с нехваткой решени
Переглядів: 7330  Коментарів: 0
Ірина Вуйцик
Ірина Вуйцик